Про здачу екзамену на права у Польщі ходять різні байки. Здаєш за десятим разом теорію, потім за десятим практику. Статистики на цю тему також існують різні. Я свої права зробила у 2019 у Кракові. Здати вдалося за першим разом. Весь процес науки й здачі зайняв у мене півроку, включаючи перерву на відпустку та очікування екзамеів. Розповім про процес та етапи крок по кроку.

 

Скільки коштує вироблення Водійських Прав (Права Язди) у Польщі?

 

 • Медогляд – 200 PLN
 • Фотографія – 20 PLN
 • Обов’язковий курс на права (теорія + практика) – 2000  PLN
 • Державний екзамен теорія – 30 PLN (кожна спроба)
 • Державний екзамен практика – 140 PLN (кожна спроба)
 • Вироблення документу – 100 PLN 

*ціни приблизні з 2019 року

 

Як зробити права у Польщі? Крок 1- Профіль кандидата

 

Першим ділом потрібно створити свій Профіль Кандидата на Водія у відповідній державній установі. Без цього номера вас не запишуть ні на курси, ні на державний екзамен (зазвичай це відділ Уряду Міста чи Гміни за місцем проживання).

Після створення профілю приділяється номер PKK (Profil Kandydata na Kierowcę).

Для цього потрібні: фотографія, формуляр (взяти можна на місці), карта побиту, якщо на ній нема адресу або адреса з іншого міста, то формуляр з власним освідченням, що ви живете у цьому місті і тут хочете здавати на права (бланк формуляру також є в уряді).

 

Як зробити PKK?

 

 • 1 кольорова фотографія  (35 × 45 mm, світлий фон, лице займає 70-80% фото, анфас)
 • Справка з мелогляду. Це стандартний пакет медогляду на водійські права. Ціна стандартна всюди 200 зл. У моєму випадку я тиждень до того робила схожий медогляд у тому ж місці, та при цьому довелося робити весь медогляд заново на права – перенести результати аналізів з іншого медогляду на цей лікарі не мають права.
 • Формуляр – Wniosek o wydanie prawa jazdy. Його можна взяти прямо на місці, де реєструватимете Профіль кандидата.
 • Підтвердження адреси проживання – це може бути  справка про мельдування або ж від руки написане вами осівчення, що ви справді живете за адресою, яку вказуєте. Формуляр освічення також можна взяти на місці.
 • Для неповнолітніх також потрібно згоду батьків, якщо на момент реєстрації кандидат ще неповнолітній.
 • Zgoda rodziców, jeśli nie w dniu składania wniosku nie osiągnąłeś/aś wymaganego dla danej kategorii wieku.
 • Документ(и) – паспорт, карта побуту

Більше про PKK можна почитати за цим посиланням.

 

Як зробити права у Польщі? Крок 2 – Курси

 

Курси – це обов’язкова частина процесу. У рамках курсу категорії Б доведеться пройти 30 годин теорії та 30 практики, щоб вас допустили до екзамену.

Підходяшу колу можна вибрати зі списку на цьому сайті.

В залежності від вибраного курсу, теорію можна пройти інтенсивно за один вікенд або ж стандартно 3-5 разів на тиждень по кілька годин упродовж 2-3 тижнів. Практику можна здавати експресово за місяць або ж стандартно за 2-3 місяці. У стандартному форматі це 2-3 практичні лекції на тиждень. 1 лекція це завжди 2 години, тобто всього їх мінімум 15.

Школу протягом курсу можна поміняти, продовживши курс у іншій. Це зазвичай прописано у договорах як стандарт.

Можна також поміняти викладача. Я весь курс  пройшла з одним, лише наприкінці взявши додаткові 2 лекції з іншими викладачами. Це варто зробити, адже кожен викладач звертає вам увагу на інші речі і має свій стиль викладання.

До курсів варто докупити доступ до онлайн тестів та підручник або ж теорію онлайн. Багато вебсайтів пропонують доступ до бази актуальних тестів з екзаменів на права. Я навчалася з цього порталу та з підручника, який придбала в школі.

Без онлайн тестів пройти теоретичний курс практично неможливо. Це по суті єдиний спосіб здати теоретичний екзамен – проробити з 300 пробних тестів, щоб більшість питань з бази тестів вам трапилася один-два рази при підготовці.

Після курсу проводяться обов’язкові симуляції екзаменів – теоретичного та пратичного. Перша спроба теоретичного екзамену зазвичай у ціні курсу, далі доплачується приблизно 30 PLN за кожну перездачу. Практичний екзамен проходить з вашим же викладачем і зазвичай це лише формальність.

Після проходження обох внутрішніх екзаменів школа через систему висилає підтвердження назад на ваш Профіль кандидата і у екзаменаційний центр.

Після цього ви можете реєструватися на екзамен – одразу або й через декілька місяців.

 

Як зробити права у Польщі? Крок 3 – Екзамен

 

На сайті info-car.pl можна оплатити екзамени та вибрати дати. Для цього потрібно пам’ятати свій номер РКК – той щоб вам видали у Уряді Міста у кроці 1 при виробленні Профілю Кандидата. Черга очікування вільних дат зазвичай 1-2 тижні. 

Екзамени здаються у екзаменаційних центрах (Ośrodek Ruchu Drogowego) за місцем проживання.

Теоретичний екзамен коштує 40 PLN. З собою потрібно взяти документ. Результат екзамену вам повідомляють одразу на теорії та на практиці.

На практичний екзамен можна записатися тільки після здачі теорії, оплатите його прямо в касі МОРДУ або ж онлайн на тому самому сайті. Ціна – 140 PLN. Перездачі коштують стільки ж.

Після вдалої здачі екзамену протягом 1-2 робочих днів Екзаменаційний центр передає ваші дані назад в осередок, де ви виробляли Профіль Кандидата. За процесом можна слідкувати на тому ж сайті, хожна він не завжди говорить правильну інформацію. Водійські права Уряд Міста виробляє автоматично протягом 1-2 тижнів після того, як отримає у системі підтвердження зданого екзамену. При отриманні потрібно заплатити за виготовлення посвідчення водія 100 злотих у касі Уряду міста або ж онлайн через info-car.pl

І ось вони – права! Уперед, на роад-тріп Польщею!

 

Подорожуйте,

Настя

6 thoughts on “Як зробити водійські права у Польщі?”

 1. Щиро дякуємо за надання такої корисної інформації про водійські права у Польщі

 2. Олександр сказав:

  як довести що я проживаю в тому чи іншому місті якщо немає мельждунку чи карти побуту?

  1. Настя сказав:

   Привіт Олександр,

   Я подавала лише від руки написане oświadczenie, що справді живу за адресою, яку вказала.

   У них на місці серед порожніх бланків були теж формуляри для різних oświadczeń, таким і скористалася.

 3. Аліна сказав:

  А я кщо Польської не знаю,і на права треба терміново здати,можна якось по іншому?

  1. Настя сказав:

   Привіт Аліна,

   У мене такої ситуації не було, тому відповісти можу лише з того, що знайшла в інтернеті.

   Взагалі такого варіанта, як в Україні, щоб «отримати» права швидко, ви тут не знайдете. Можна записатися на курс в експрес режимі, пройти теоретичний курс за вікенд, за декілька тижнів пройти всі практичні заняття, але все одно доведеться чекати на екзамен (залежно від черги це може бути і місяць, і два).

   1. Теоретичну частину екзамену можна здавати на польській, англ або німецькій.
   2. На практичну частину екзамену можна взяти з собою перекладача. Ось про це:
   https://www.language-link.pl/blog/148/cudzoziemiec-zdaje-egzamin-na-prawo-jazdy-w-polsce—zapraszamy-do-skorzystania-z-uslug-naszych-tlumaczy-

   Є також школи, які навчають на англійській.

   З того що бачу, є також обмеження по тому, хто з іноземців може виробити права в Польщі (людина, яка живе в Польщі щонайменше 185 днів на рік або вчиться тут щонайменше півроку). Є також варіант виробити права в Польщі на базі своїх закордонних прав. У статті за посиланням вище про це згадується.

   Удачі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись та отримай книгу