Про що стаття: реальні місця з містичними силами у Польщі

Піраміди Гізи, Стоунхендж, Мекка. 

Місця релігій, культів, історії. Але також чогось іще. Невловимого, магічного. 

Щоб доторкнутися до джерела енергії землі, не потрібно прямувати до Єгипту чи Шотландії. Є місця і ближче….

* * *

«Добре тут у вас», – звертаюся до польського художника-кераміста, що запарює чай. На дворі червень, назовні чути лише цвіркунів і корову десь з хутора на сусідньому пагорбі.

Наша група приїхала у цю загублену в Швєнтокшиських горах садибу на курс медитації. І місце неначе для цього і створене. Хутір з одного боку підпирає ліс, з другого – молоді виноградники. Стіни сараю розписані у народному стилі, повсюди розкидані саморобні горщики і глечики, теж з місцевим розписом – тут все дихає автентичністю. Пам’ятає свою історію і коріння.

«Звичайно, добре, – художник подає мені ромашковий чай у глиняній розмальованій кружці.- Тут місце сили. Осередок на Лисій горі. Але воно достатньо сильне, щоб сягало й сюди, до нас. По всіх Швєнтокшиських горах сягає».

«Місце сили…?»

«На Лисій горі був раніше відьмин круг. Такі речі у простих місцях не будують. Через цю силу тут колись і з’явилися перші поселення. Та кому я розповідаю. Ти ж з Кракова. У вас там своє місце сили. На Вавелі».

«На Вавелі?!» 

                      * * *                              

Понад рік минув, відколи я медитувала у Швєнтокшиських горах – найстаріших у всій Європі. Але ту розмову пам’ятаю й досі. Вона мене зачарувала. І я почала вивчати польську історію чарів глибше.

Місця силиТак їх називають. І окрім Лисої гори та Вавеля у Польщі виявилося їх чимало. Сьогодні розповім про декілька найцікавіших.

Чакри Землі

Більшість ізотериків сходяться на думці, що Вавельске місце сили найбільш інтенсивне у Польщі. Воно таке сильно, що енергетичним полем покриває всю Центрально-Східну Європу.

За однією з версій, це місце  – частина ізотеричної енергетичної системи Землі. Одна з її чакр.

Індуїсти вірять, що Земля має свої чакри, як і ми. На людському тілі їх визначають сім, стільки ж є їх на тілі Землі. За легендою, такі чакри, окрім Кракова, є ще у шести місцях –  Нью Делі, Мецці, Єрусалимі, Дельфах, Римі, Велеграді… Сусідство доволі престижне. Краків у цьому списку – поки спіритуальна мекка найменш звідана.

Місцезнаходження Костелу св. Гереона. Червоні лінії вказують на місця стін костелу.

Над кожною чакрою Землі патронує якесь космічне тіло. Нью Делі під охороною Місяця, Рим – Марса, Єрусалим – сонця, а Краків – Юпітера.

Епіцентр вавельської енергії знаходиться у камені в крипті  – підземеллях неіснуючого нині римського костелу святого Гереона на території замку. Упродовж останніх ста років до керівництва замку неоднократно зверталися індуїсти, що приїжджали сюди до своєї святині і просили дозволу помедитувати у крипті. На щодень, проте, вільного доступу туди нема.

Чи не тому, що адміністрація замку обороняє вавельське чудо? 

Замок у Нєполоміцах

Скептики нагадують про оголошення замкового керівництва на початку 2000-них, у якому адміністарція виказала роздратованість загальною вірою у цю легенду. Спеціальною інформаційною таблицею біля крипти повідомлялося, що ніякого місця сили нема і свідомі туристи мають перестати створювати штучні натовпи у цьому місці, блокуючи прохід іншим відвідувачам. 

У відповідь на це одразу ж відізвався замок у Нєполоміцах, що під Краковом. Розкопавши старі нотатки в архівах, їхня адміністрація оголосила, що частина чудо-каменя у часи війни спеціальним обрядом була перенесена саме до них і всі бажаючі можуть приїжджати енергетизуватися сюди.

Вавельська дирекція ініціативу іншого музею не підтримала і почтівки в замку далі розповідають легенду вавельської чакри з крипти святого Георга.

Цікаво, що за легендою у Вавелі жив дракон. Згідно з традицією фен-шуй, саме дракони оберігали місця сили.

Швєнтокшиські Гори

Не можна не згадати у містичному топі і найстаріші гори Європи та місце одного з найдревніших поселень людей у цій частині світу.

Швєнтокшиські гори через свій вік одні з найнижчих у Польщі. Проте вони мають дещо інше, чим приваблюють туристів.

Правдиву магію.

Найвідоміша гора у пасмі має декілька назв. Одна з них – Лиса гора – красномовно виражає первісну історію цього місця. За легендами, тут колись був відьмин круг, до якого зліталася на шабаші “нечисть”.

По відьмах місце перейняли древні слов’яни, звівши тут осередок своєї релігії.  А в 1006 на горі дійшло до чергової “зміни влади”. У тому році на Лисій збудували Абатство Бенедиктинів “Святий Хрест” (Swięty Krzyż). Храм став меккою древньої Польщі. Його відвідав не один король і князь. Вважається, що тут зберігався уламок хреста, на якому розп’яли Ісуса.

Чому ж відьми, друїди й християни обрали собі одне й те ж місце для своїх храмів? Гір довкола ж вистачало…

Ізотерики твердять, що саме на Лисій горі знаходиться осередок сили, що покриває собою усі Швєнтокшиські.

Історія знає не один приклад, коли християнські храми будувалися у місьцях язичницьких культових споруд. Адже ті й другі старалися будувати свої храми у природніх місцях сили. Костел св. Гереона на Вавелі та Києво-Печерська Лавра – два з таких прикладів.

 

Чари Сілезії

Своє місце сили є і в Сілезії. Навіть не одне.

Перше з них у самісінькому центрі Вроцлава.

Острів Тумський відомий на всю Польщу специфічною атмосферою. Проте мало хто знає, що це відчуття легкості і свободи може мати чарівний характер.

Острів – найстаріша частина Вроцлава. Місце не лише неіснуючого нині замку княжого роду Пястів, але й поселення західньо-слов’янського племені Силезан (Ślężan). Зараз тут знаходяться два католицькі храми. Вважається, що місце сили десь під меншим з них, де колись був замок Пястів. Саме біля цього костелу часто приходять медитувати місцеві буддисти.

“Ведмідь” – один з древніх пам’ятників, що можуть бути ровесниками шумерів

Інше неймовірне і таємниче місце – Гора Шленжа під Вроцлавом. Теж осередок відьомських шабашів. Ізотерики твердять, що вона знаходиться на пентаграмі центру світу. Та гора своє вийняткове місце на карті світових чарів посіла віки тому. Шленжа згадується у багатьох літописах різних країн Європи.

На її верхівці, як і на Лисій горі, збереглися пам’ятки язичницьких культів. Проте вчені досі ведуть дебати про вік знахідок. Пам’ятки нагадують ті, що робили дренві Шумери, й можуть виявитися на декілька тисяч років старшими за Силезан, яким приписувалися донедавна.

Легенди з часів Другої світової розповідають про два таємні проекти німців на цій горі – Еборес і Брунхільда. Нацистські досліди у горі, буцімто,  виявили тут незгасший вулкан і безліч натуральних коридорів. А ще полонені-очевидці згадують величезний кристал у недрах цієї гори.

Знайшли там щось нацисти чи ні, та що вони там взагалі шукали – легенда, сповита мороком таємниці й досі. Вірніше уламками гори, адже підчас відступу німці ретельно закопали і обвалили всі свої вириті ходи. Та так, що виявити їх досі не можуть.

Що гора випроміняє потужну енергію – стверджують вже навіть не ізотерики, а радіоестети. Проте цікавість археологів та простих зівак частково утримує впливовий у Польщі Костел, адже на горі зараз розташований католицький храм.

Костел свого часу був вибудований на руїнах замку. Проте і замок тут не був першою будівлею, під ним знаходять руїни чогось ще древнішого, поки недослідженого.

 

Існує думка, що поряд з місцем сили відчуваєш прилив енергії. Як людина, що живе у безпосередній близькості вавельського чакраму та не раз навідувалася на вроцлавський Острів Тумський, можу сказати, що в цьому й справді щось є. Атмосфера самих міст чи насправді чари землі – не візьмуся судити. Але чому б не дозволити собі повірити у добру магію й не використати привід, щоб відвідати такі гарні місця? 🙂

 

Нехай з вами буде світла магія,

Настя

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись та отримай книгу