Одже, ви їдете в Польщу. Як туди дібратися?

З України у Польщу можна вирушити на авто, поїзді, автобусі чи літаку (або навіть піти пішки).

Нижче приведений підсумок усіх варіантів транспорту і корисні посилання.

Літаком

На сьогодні прямі рейси між Україною та Польщею пропонує ряд авіаліній: LOT, Wizz Air, Flexflight, Ukraine International, Sprint Air.

Ryanair восени 2017 планує запуск рейсів з Києва і Львова у ряд польських міст, проте наразі ці рейси непідтверджені, а переговори тривають.

Польські міста, до яких можна летіти прямо без пересадок – це Варшава (Warszawa) , Вроцлав (Wrocław), Катовіце (Katowice), Гданьськ (Gdańsk) і (Radom). До другого за величиною у Польщі Кракова прямих авіасполучень з України поки нема (принаймні, доки не почне літати Ryanair). Проте Катовіце знаходяться всього у годині від Кракова і ряд перевізників пропонує трансфери у Краків прямо з аеропорту Катовіц.

Які ж сполучення є на даний момент?

З Києва можна летіти до Варшави разом з Ukraine International та LOT  (з Борисполя до Шопена), Wizz Air (з Жулян до Шопена),  Вроцлава, Катовіц і Гданьська  на Wizz Air (з аеропорту Жуляни).

Зі Львова є рейси до Познаня (LOT), Вроцлава (Wizz Air), Варшави (LOT – аеропорт Шопена) та Радома (Sprint Air).

З Вінниці полетимо до Варшави (аеропорт Шопена) разом з Ukraine International.

З Харкова і Одесси до Варшави (Шопена) літає LOT.

 

Поїздом

З України залізницею можна доїхати до ряду польських міст.

Прямі сполучення 

Зі Львова щодня вирушає спальний потяг до Варшави, Вроцлава, Ополя, Кракова і Жешова. З Києва можна доїхати спальним потягом до Варшави. По дорозі він затримується у Любліні та ряді менших польських міст: зокрема, в Хелмі, Пулавах, Дембліні).

Перевагою цих поїздів є комфорт. Вищевказані рейси мають лише спальні вагони і не потрібно робити пересадок. Мінусом є ціна, у порівнянні з прикордонними експресами.

Прикордонні експреси

Віднедвана Укрзалізниця пропонує маршрут з Києва (через Львів) до Перемишля (прикордонного польського міста, з якого вже польськими поїздами можна їхати далі. Перевагою цього маршруту є ціна (сумарна вартість квитка на цей та місцевий поїзд з Перемишля до вашого пункту призначення обійдеться набагато дешевше, ніж на прямі сполучення з України до більших польських міст). Документи перевіряються у пасажирів безпосередньо в дорозі, через що поїзд не затримується на кордоні. Доступні маршрути: Київ-Перемишль (через Львів) та Ковель-Хелм, додатково планується запуск подібних маршрутів Львів-Краків та Ковель-Люблін.

Корисні сайти:

Польські

www.intercity.pl/ru/  – польська залізнична компанія Інтерсіті. Розклад, білети онлайн. Державна залізнична компанія Інтеррегіо квитки онлайн не продає, лише у касах.

portalpasazera.pl/en – польська залізнична компанія PKP PLK. На сторінці можна подивитися розклад, а придбати квитки можна на сайтах: biletyregionalne.pl/login або koleo.pl

Українські

http://intercity.kiev.ua/  – квитки на експер Інтерсіті+

На авто

Своїм ходом перетнути кордон можна у ряді переходів: Dorohusk – Jagodzin, Hrebenne – Rawa Ruska, Korczowa – Krakowiec, Krościenko – Smolnica, Zosin – Ustiług, Medyka – Szeginie

 

Великі пункти пропуску, такі як: Шегині-Медика (Львівська обл., Мостиський р-н), Краковець-Корчова (Львівська обл., Яворівський р-н.), Рава-Руська-Хребенне (Львівська обл., Жовківський р-н.), Ягодин-Дорогуйськ (Волинська обл., Любомльський р-н.) не завжди гарантують швидкий перетин кордону. Для вибору кордону краще заздалегідь перевірити довжину черги на спеціальних сайтах.

На сайті granica.gov.pl представлена інформація, яка актуально оновлюється, про орієнтовний час очікування на перетин кордону на різних пунктах пропуску. Інформацію можна подивитися тут

Можна також скористатися сервісом Blablacar.com. Це міжнародний сайт типу Карпулінг, за допомогою якого можна домовитися і вирушити у подорож на авто з кимось, хто їде у тому ж напрямку, поділивши кошти.

Пішки

2 кордонних переходи між Україною та Польщею можна перетнути пішки або на велосипеді. Це DołhobyczówUhrynow, MedykaSzeginie.

Автобусом чи бусом

Найпоширеніший вид публічного транспорту для перетину кордону, беручи під увагу його доступність і ціну (хоча нові швидкісні потяги та блаблакар здатні конкурувати за ціною з автобусами). Це безсумнівно, варіант для тих, хто хоче доїхати прямо і без пригод, адже вибір автобусних напрямків представляє цілу гамму сполучень між українськими і польскими містами.

Хоча автобуси зазвичай мають окрему чергу на кордоні, то через кількість пасажирів і перевірку самих автобусів чекання на кордоні доволі часто затягується.

Це всі доступні на даний момент способи подорожі до Польщі. Якщо знаєте ще якісь – напишіть у коментарях!

Подорожуйте,

А.

One thought on “Чим їхати в Польщу з України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись та отримай книгу