Традиційні варіанти

У Польщі доволі комфортні транспортні сполучення між містами.

Більшість перевізників зареєстрована на порталі ua.e-podroznik.pl. Багато з них дозволяють купити квиток безпосередньо на цьому сайті.

Квитки на поїзд можна придбати на сайті https://www.intercity.pl/ru/. Про те, де купувати квитки на поїзди польського державного перевізника PKL, я вже писала тут.

Ціни залежать від перевізника і типу поїзду (в порядку зростання ціни: Polregio, Interciti, Pendolino), а також від часу купівлі квитка – ціна зростає разом з наближенням дати подорожі. Квиток можна купити максимум за місяць до дати подорожі.

Якщо ви купуєте квиток онлайн, його легко можна повернути (також онлайн) до 15 хвилин перед від’їздом потягу. Перевізник залишить собі невеликий процент від суми квитка.

Найпопулярнішим авто-перевізником в Польщі є, безперечно, Polskibus.pl/ua. Білети на цей автобус можна купити лише онлайн на сайті перевізника до 15 хв перед від’їздом. Здати їх також можна онлайн перед від’їздом (на тих самих умовах, що і з поїздами).

Автобуси цього перевізника на більшості маршрутів мають два поверхи, оснащені туалетами та WiFi. Мінусом є доволі вузькі сидіння (Польський Бус пропонує конкуренційні ціни за рахунок того, що кількість місць у кожному автобусі дуже велика). Polskibus має також рейси до ряду міст у сусідніх державах: зокрема до Німеччини, Чехії, Угорщини, Литви. А також в Україну (Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль, Вінниця, Хмельницький та Херсон).

Список усіх перевізників можна знайти на ua.e-podroznik.pl

Альтернативні варіанти

Blablacar.com у Польщі доволі широко використовується. З появою бюджетного польського бусу блаблакар перестав бути найдешевшим варіантом подорожі у Польщі. Інакше виглядає ситуація на перевози між Україною-Польщею. Тут їхати Блаблакаром у ряд міст справді оплачується.

Ціни на Баблабкар на більшості маршрутів всередині Польщі схожі до цін автобусів. Однозначною перевагою цього способу є доступність на менш популярних маршрутах, куди часто не ходять прямі автобусні рейси і доводиться добиратися з пересадками і довгим часом очікування.

Автостоп

Автостоп у Польщі – легальний і можливий. Як і в багатьох інших країнах, все залежить від везіння і стратегії. З мого досвіду, зловити в Польщі “стопа” доволі нескладно. Варто пам’ятати, що автостопити не можна на швидкісних трасах і автобанах. З мого досвіду, машину найлегше «зловити» при виїзді з міста, на автозупинках вантажівок чи заправках, де до водіїв можна підійти і запитати.

 

Приємної подорожі,

А.

One thought on “Чим подорожувати по Польщі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись та отримай книгу